Tur Arama
Kategori:
Alt Kategori:
Tarih:
ile
Fiyat:
Fiyat belirlemek için lütfen yukarıdaki kaydırma alanını kullanın.
Yurtiçi Tatil Otelleri
Akdeniz Otelleri
Ege Otelleri
Kıbrıs Otelleri
Balayı Otelleri
Kayak Otelleri
Şehir Otelleri
Yakın Bölgeler
Maşukiye Ağva Şile Turu
1.GÜN CUMARTESİ: ( KARTEPE – MAŞUKİYE – SAPANCA GÖL’Ü – KERPE – KEFKEN )

Belrlenen kalkış noktasından hareket ederek Grand İmge Tour otobüs içi ikramları eşliğinde Adapazarı üzerinden İzmit’e varıyoruz. Yerel halk olarak yıllara Keltepe olarak adlandırılan ve sonrasında kayak merkezi olduktan sonra Kartepe adını alan Kayak Merkezine varıyoruz. Her mevsimi farklı güzellikte yaşayan göl ve deniz manzarasına ve ilginç bir doğa manzarasına sahip alanda çaylarımızı yudumlarken kahvaltı paketlerimizden çıkardığımız sandviçlerimizi yiyerek eşsiz manzarayı seyrediyoruz. Molamızın ardından. Gelenler buraya âşık olur denilen ve herkesin dudaklarından bir daha geleceğim dedirten Maşukiye’de rehberimiz eşliğinde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Maşukiye’den bedenen ayrılıyoruz. Tektonik oluşumlar sonucu meydana gelen Sapanca Gölü’ne varıyoruz. Sapanca Göl’ü kenarında gezintinin ardından arzu eden konuklarımız sıcacık gözleme yiyebilir ya da geliş yolunda gördükleri alabalık tesislerinden canlı canlı gelmiş olan alabalıktan tadabilirler. Öğle yemeğimizin ardından Kerpe’de hareket ediyoruz. Buram buram Karadeniz kokan ve her nefes alışınızda oksijeni hissedeceğiniz. Karadeniz koylarını ve doğa manzaralarını gezmeye başlıyoruz. Gezimize Kandıra’ya bağlı Kovanağzı köyünün yanı köy içerisinde Pembe Kayalar ile başlıyoruz. İnanılmaz güzellikteki Pembe Kayalar geometrik bir düzen içinde şekillenmiştir. Pembe Kayalar mevkii, ilginç jeolojik yapısı nedeniyle suyun içinde yumuşak olan kayalar çıkarıldıktan sonra sertleşme özelline sahip oluşu nedeniyle Osmanlı döneminde insan gücüyle dikdörtgen olarak kesilerek deniz yoluyla İstanbul'a taşınmış, Sultanahmet Camii dâhil birçok caminin yapımında kullanılmış. Karadeniz sahilleri içerisinde denize girilecek en güvenli yer olan Kovanağzı kuzey rüzgârlarına kapalı ve dalgasızdır. Eskinin balıkçı kasabaları şimdinin turizm değerleri olan Kefken Sahil Turu sonrası Kerpe'ye varıyoruz. Burada el değmemiş bir doğayı şaşkınlıkla izliyoruz. Osman Gazi'nin silah arkadaşlarından olan akıncılara komuta ederek fetihlerde önemli pay sahibi olan Akçakoca'nın türbesini ziyaret ediyoruz. Akçakoca Tepesinden Kerpe, Kefken ve Ağva Kıyılarını fotoğrafladıktan sonra otele varış, yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.
 

2.GÜN PAZAR: (AĞVA - GÖKSU DERESİ – YENİKÖY – AĞLAYAN KAYA – DENİZ FENERİ – ŞİLE )

Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası İzmit'in Çal Tepesi'nden doğup gelen Göksu ve Yeşilçay dereleri arasındaki deltaya, alüvyonlar üzerine kurulmuş, eski zamanlarda Ceneviz ve Venedikliler'in kolonisi olan yerleşim bölgesi, 50 metre eninde 2,5 kilometre uzunluğunda kumsala sahip Latincede “ iki dere arasındaki köy ” anlamına gelen Ağva'ya varıyoruz. Karadeniz’in mavi ve yeşil sularına doyumsuz bir şekilde bakıyoruz. Bu şirin beldenin belki de en çekici yanı bu derelerin yemyeşil kıyıları. Yemyeşil doğası, Karadeniz'in masmavi suları ile Ağva'da vereceğimiz serbest zamanda Şile bezi alış-verişi yapmayı unutmayın. Serbest zaman sonrasında eski bir Rum Köy’ü olan Yeniköy üzerinden tarihi M.Ö 12.000 – 6.000'lere kadar inen Şile'ye varıyoruz. Ağlayan Kaya, 1859’da Sultan Aziz’in inşaa ettirdiği Şile Deniz Feneri Dünya’nın en büyük deniz fenerlerinden biri olan Şile Feneri ve Bizans İmparatoru Andronikos tarafından yapılan Ocaklı Ada üzerindeki 13.y.y Bizans yapısı olan Şile Kalesi gezilerimizin ardından Liman'da vereceğimiz çay - kahve molası sonrasında Düzce'ye varıyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir dahaki Grand İmge Tour organizasyonun da görüşmek üzere sizleri aldığımız noktada bırakarak vedalaşıyoruz. 


 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
* Ozel Araçlarla Gidiş Dönüş Ulaşım 
* Prefesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri 
* Grand İmge Tour Otobüs İçi İkramları 
* Grand İmge Tour Güvencesi 
* Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı 
* Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği 
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğlen Yemekleri 
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar 
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
* Müze Ören Yeri Girişleri 

 

Önemli Detaylar

Gezi Süresi 1 Gece 2 Gündür 1 Gecesi Yolda Geçmek Kaydıyla Otel Konaklaması 1 Gece 2 Gündür. Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Uygulanır. Tek Bir Çocuk İçin Kullanılır. Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Tur İçersinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez. Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır. Konaklama Bölgelerinde Ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir. Tur Öncesi Ve Tur İçinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Grand İmge Turun Sorumluluğu Yoktur. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 2 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Grand İmge Tour da Saklıdır. Turun İptali Durumunda Grand İmge Tour İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları 524 44 77 En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar. BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHILDIR. 

KOKARTLI PROFESYONEL REHBERLER;

Bakanlığın açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Otobüsler

TOURİSMO & TREVEGO MERCEDES; (SON TEKNOLOJİ)
46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat, TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 " LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

MAN FORTUNA;

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş edilmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine bütünleşmiş edilmiş aç-kapa dümeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mutfak seti.

MIDIBUSLER:
ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER: 
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER :12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Maşukiye Ağva Şile Turu
Haber Bülteni

Haber bültenine abone olup gelismelerden haberdar olmak için asagidaki formu doldurmaniz yeterlidir.

Sms Aboneligi
E-Posta Aboneligi
Düzce Uçak Bileti Satışı, Düzce Uçak Bileti Satış Noktası, Düzce Uçak Bileti

Düzce Kalkışlı Kültür Turları, Düzce Çıkışlı Kültür Turları

İmge Tours Okul Turları, İmge Tur Okul Gezisi, İmge Tur Okul Gezileri