Tur Arama
Kategori:
Alt Kategori:
Tarih:
ile
Fiyat:
Fiyat belirlemek için lütfen yukarıdaki kaydırma alanını kullanın.
Yurtiçi Tatil Otelleri
Akdeniz Otelleri
Ege Otelleri
Kıbrıs Otelleri
Balayı Otelleri
Kayak Otelleri
Şehir Otelleri
Yakın Bölgeler
Antakya Turu

1.GÜN Cuma : ( Adana-Taş Köprü- Ulu cami-Sabancı Cami-Seyhan Baraj Gölü-Misis-Yılan Kale-Payas-Sokullu Külliyesi-İskenderun-Belen Geçidi-Antakya )


Belirlenen kalkış noktasından hareket ederek Grand İmge Tour otobüs içi ikramları eşliğinde Ankara-Aksaray güzergahını takiben Adana'ya hareket ediyoruz. Turumuza ilk olarak Türkiye'nin IV. büyük kenti olan ve ismini mitolojide geçen Gök Tanrısı Uranus'un oğlu Adanus'dan alan Adana ile başlıyoruz.  Adana merkezde verilen serbest kahvaltı molasını takiben bir sonraki durağımız ise MS.117 yılında yapımına başlanan ve meşhur Roma İmparatoru Hadrian tarafından yaptırılan Adana'nın simgesi Taş Köprü olacak.Burada verilen fotoğraf molası ve anlatımların ardından 1527 yılında Ramazan oğullarından Halil Bey tarafından yaptırılmış Adana Ulu Cami'yi ziyaret ediyoruz.Sonrasında Ziya Paşa Parkında bulunan 1882 yılında Adana Valisi Abidin Paşa tarafından yaptırılan Saat Kulesini ziyaret ediyoruz.Buradaki anlatımlarımızın ardından Seyhan Nehri kenarında Sabancı tarafından yaptırılmış 6 minareli Sabancı Camisini görerek Seyhan baraj gölüne doğru yol alıyoruz.Seyhan baraj gölünü,Sevgi adasını fotoğrafladıktan sonra Adana şehir merkezinde panoramik tur yaparak bu güzel şehirden ayrılıyoruz.Mersin-Urfa otobanını takip ederek,Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin suladığı Çukurova'dan geçiyoruz.Günümüzün bir diğer durağı ise Ceyhan nehri üzerine kurulmuş, Lokman hekimin ölümsüzlüğün sırrını yazmış olduğu kağıdı Ceyhan nehrine attığı tarihi MİSİS Köprüsü olacak. Burada rehberimizin yaptığı anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından tekrar yolumuza devam ederek Evliya Çelebi'nin ?tüylü yılanların? yaşadığından bahsettiği ve Şahmeran Efsanesinin geçtiği Yılan Kaleyi görüyoruz. Daha sonrasındaki durağımız ise, Dörtyol üzerinden İskenderun un hemen yakının da bulunan, antik dönemdeki ismi Baias, günümüzdeki ismi Payas olan ilçemiz olacak. Burada eski Halep-Adana yolu üzerine Osmanlılar döneminin ünlü Sadrazamlarından Sokullu Mehmet Paşa nın yaptırmış olduğu Sokullu Külliyesini görüyoruz. Bir Mimar Sinan eseri olan külliyenin içerisinde; Kervansaray, Arasta, Cami, Medrese, günümüzde halen kullanılmakta olan Hamam, Cenevizler döneminden kalma Kale ve Tersane binası gibi tarihi mekânları gezerken, rehberimizin anlatımlarıyla buranın eski gösterişli günlerine tekrar döndüğüne şahit olacaksınız. Bu keyifli gezinin ardından Büyük İskender'in emriyle kurulmuş olan İskenderun'a ulaşıyoruz. Merkezde verilen serbest zamanı takiben otobüsümüze binerek Amanos Dağlarının geçit verdiği Belen Geçidine tırmanıyoruz. Burada verilen fotoğraf molasında muhteşem bir manzaraya sahip Amik ovasını fotoğraflıyoruz. Daha sonrasında buradan hareket ederek Antakya merkeze ulaşıyoruz. Panoramik Antakya turu yaptıktan sonra Otelimize ulaşarak bu güzel günü tamamlıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.  


2.GÜN Cumartesi: (Antakya Mozaik Müzesi - St.Pier Kilisesi - Harbiye Şelaleleri - Katolik ve Ortodoks Kiliseleri - Eski Antakya Sokakları - Tahtacılar çarşısı)


Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltının ardından, Çan-Ezan-Hazan sesinin birbirine karıştığı inançlar ve barış simgesi bu güzel kentte gezimize başlıyoruz. İlk gezi durağımız Dünyanın ikinci büyük Mozaik Müzesi oluyor. Burada Antakya'nın değişik yerlerinde yapılan kazı çalışmaları neticesinde gün yüzüne çıkartılmış Mitolojik sahneleri barındıran mozaikleri görüyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde bu müzeyi gezdikten sonra Dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi'ni görüyoruz. Habib Neccar Dağı'nın yamaçlarına kurulmuş olan bu kilisede anlatımları dinledikten sonra şehrin bu yüksek noktasından bölgenin fotoğraflarını çekiyoruz. Ardından eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazlık mevkii olan ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne(Harbiye)'de geziyoruz. Daha sonrasında Harbiye'den ayrılarak Antakya'ya geri dönüyoruz. Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda gezerken yolumuz bizleri Katolik ve Ortodoks Kiliselerine götürecek. Sonrasında Antakya'nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşıya gidiyoruz. Burada verilen serbest zamanda alış-veriş için zamanımız olacak, sonrasında da otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.


3.GÜN Pazar: ( Samandağ-Titus tünelleri-Beşikler Mağarası - Selovkos Antik Kenti-Vakıflar Köyü-Antakya-Düzce)


Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Antakya'nın denize açılan kapısı olan Saman dağı'na doğru yola çıkıyoruz. Eski köy yollarından ulaşacağımız Türkiye'de bulunan tek Ermeni köy olan Vakıflı köyüne ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrasında gezimizi tamamlayarak deniz kenarında bulunan Selevkos Antik kentine ulaşıyoruz. Burada meşhur Roma imparatoru Titus Flavius Vespasianus zamanında yapılmış ve kayaları oymak suretiyle deniz kenarında bulunan antik şehrin limanın dağlardan gelen çamurlu suyuyla dolmasını engellemek için yapılmış Titus su kanallarını görüyoruz. Metrelerce yükseklikteki bu su kanallarında yapacağımız yürüyüş sonrası halk arasında beşikli mezar olarak geçen antik dönemden kalma mezarları ziyaret ediyoruz. Defne ağaçları ve kokusu içerisinde yapılan bu gezi sonrası arzu eden misafirlerimiz öğle yemeklerimizi burada bulunan balık restaurantlarında alabilir. Öğle yemeği sonrası turumuzu burada sonlandırıyor Düzce'ye dönüş yolculuğuna geçiyoruz. 
 

FİYATA DAHİL OLAN GRAND İMGE TOUR HİZMETLERİ


Otellerde 2 Gece Y.P Konaklama
Özel Araçlarla İle Gidiş Dönüş Ulaşım
Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
Grand İmge Tour Otobüs içi İkramları
Grand İmge Tour Güvencesi 
Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı
Açık Büfe veya Set menü 2 Akşam Yemeği 
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Tüm Özel Harcamalar 
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
Müze Ören Yeri Girişleri 

 

Önemli Detaylar

Gezi Süresi 2 Gece 3 Gündür 1 Gecesi Yolda Geçmek Kaydıyla Otel Konaklaması 1 Gece 2 Gündür. Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Uygulanır. Tek Bir Çocuk İçin Kullanılır. Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Tur İçersinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez. Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır. Konaklama Bölgelerinde Ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir. Tur Öncesi Ve Tur İçinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Grand İmge Turun Sorumluluğu Yoktur. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 2 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Grand İmge Tour da Saklıdır. Turun İptali Durumunda Grand İmge Tour İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları 524 44 77 En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar. BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHILDIR. 

KOKARTLI PROFESYONEL REHBERLER;

Bakanlığın açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Otobüsler

TOURİSMO & TREVEGO MERCEDES; (SON TEKNOLOJİ)
46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat, TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 " LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

MAN FORTUNA;

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş edilmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine bütünleşmiş edilmiş aç-kapa dümeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mutfak seti.

MIDIBUSLER:
ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER: 
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER :12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Antakya Turu
Haber Bülteni

Haber bültenine abone olup gelismelerden haberdar olmak için asagidaki formu doldurmaniz yeterlidir.

Sms Aboneligi
E-Posta Aboneligi
Düzce Uçak Bileti Satışı, Düzce Uçak Bileti Satış Noktası, Düzce Uçak Bileti

Düzce Kalkışlı Kültür Turları, Düzce Çıkışlı Kültür Turları

İmge Tours Okul Turları, İmge Tur Okul Gezisi, İmge Tur Okul Gezileri