Tur Arama
Kategori:
Alt Kategori:
Tarih:
ile
Fiyat:
Fiyat belirlemek için lütfen yukarıdaki kaydırma alanını kullanın.
Yurtiçi Tatil Otelleri
Akdeniz Otelleri
Ege Otelleri
Kıbrıs Otelleri
Balayı Otelleri
Kayak Otelleri
Şehir Otelleri
Yakın Bölgeler
İstanbul Tarihi Yarımada Turu

Belirlenen kalkış noktasından hareketle Grand İmge Tour otobüs içi ikramları eşliğinde Hendek-İzmit güzergahını takiben İstanbul Tarihi Yarımada bölgesine hareket. 

Gezimize Osmanlı imparatorluğunun 400 yıla yakın idare merkezi olmuş, Topkapı Sarayı ile başlıyoruz. Saray içerisinde bulunan Aya İrini, Bab-ı Selam, Matbah-ı Âmire (Saray Mutfakları), Divan, Dış Hazine Dairesi, Bab-ı Saade, Arz Odası, İç Hazine Dairesi, Kaşıkçı Elması, Kutsal Emanetler, Çinili Köşk, Bağdat Köşkü, Revan Köşkü gezilerimiz sonrasında Günümüzde Dizlere konu olan Harem gezimizi gerçekleştiriyoruz. Padişahın ailesi ile birlikde yaşadığı özel ve yasaklanmış yerdir. 300 oda, 9 hamam, 2 cami, 1 hastane ve koğuşlar ile 1 çamaşırlık vardır. Harem yaşamı hakkında  bilgileri alıyor ve öğle yemeğine gidiyoruz. Meşhur Sultanahmet köftecisinde öğle yemeği (köfte+piyaz+ayran) Öğle yemeğiin ardından gezimize İmparator İustinianos’un emri ile yapımına başlanmış İ.Ö. 537 yılında inşası tamamlanmış, Ayasofya Müzesi ile başlıyoruz. Müze içerisinde bulunan Freskleri görüyor ve buradan ayrılıyoruz. Bizanslılar döneminde Hipodrom olarak isimlendirilen Sultan Ahmet meydanında bulunan Alman çeşmesi, Dikilitaş, Yılanlı Sütun ve Örme Sütun ve I. Ahmet tarafından mimar Mehmet ağaya yaptırılan Sultanahmet camine giriyoruz. İçerisindeki mavi çiniler nedeni ile Mavi cami olarak bilinen yapıyı geziyor ve Sultanahmet meydanında ki çarşılarda serbest zaman veriyor serbest zaman ardından tekne turumuz için Eminönü iskelesine geçiyoruz. Grubumuza özel tekne ile boğaz boğaz turuna çıkıyoruz. Yaklaşık 1.30 saat sürecek tekne turunun ardından Beylerbeyi’nde tekne turundan ayrılıyor otobüsümüze geçip Düzce’ye hareket ediyoruz. Günün sonunda keyifli bir Pazar gezisini arkamızda bırakanın burukluğu içerisinde bir başka Pazar gezimizde buluşmak dileği ile sizlere veda ediyoruz.

Not;  Müze kartı bulunmayan misafirlerimiz 30 TL ödeyerek müze kartlarını rehberimizden alabilirler.

 

FİYATA DAHİL OLAN GRAND İMGE TOUR HİZMETLERİ 

* Özel Araçlarla Gidiş Dönüş Ulaşım

* Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti

* Grand İmge Tour Otobüs İçi İkramları 

* Grand İmge Tour Güvencesi 

* Boğaz Tekne Turu

* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri  

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğlen Yemekleri

* Tüm Özel Harcamalar 

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 

Önemli Detaylar

Gezi Süresi 1 Gündür. Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Turlarımız Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. Tur İçersinde Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez. Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır. Tur Öncesi Ve Tur İçinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Grand İmge Turun Sorumluluğu Yoktur. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 2 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Grand İmge Tour da Saklıdır. Turun İptali Durumunda Grand İmge Tour İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları 524 44 77 En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar. BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHILDIR. 

KOKARTLI PROFESYONEL REHBERLER;

Bakanlığın açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Otobüsler

TOURİSMO & TREVEGO MERCEDES; (SON TEKNOLOJİ)
46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat, TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 " LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

MAN FORTUNA;

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş edilmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine bütünleşmiş edilmiş aç-kapa dümeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mutfak seti.

MIDIBUSLER:
ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER: 
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER :12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

İstanbul Tarihi Yarımada Turu
Haber Bülteni

Haber bültenine abone olup gelismelerden haberdar olmak için asagidaki formu doldurmaniz yeterlidir.

Sms Aboneligi
E-Posta Aboneligi
Düzce Uçak Bileti Satışı, Düzce Uçak Bileti Satış Noktası, Düzce Uçak Bileti

Düzce Kalkışlı Kültür Turları, Düzce Çıkışlı Kültür Turları

İmge Tours Okul Turları, İmge Tur Okul Gezisi, İmge Tur Okul Gezileri